Grób Pański 10 kwietnia 2020r.

Symboliczny Grób Pański w Parafii Św. Jana Chrzciciela w Kazimierzu tradycyjnie przygotowany został w bocznej nawie kościoła. Koncepcja wystroju grobu zrodziła się na kanwie obserwacji tego, co dzieje się w obecnej sytuacji – epidemii koronawirusa, która nawiedziła świat, dlatego zawarte w nim hasło przewodnie w tym roku brzmi: „Panie ratuj, bo giniemy”. Na środku, w otoczeniu kilkunastu białych i różowych kwiatów, spoczywa figura zmarłego Jezusa. Z dekoracją grobu łączy się tegoroczna Ciemnica – czyli ołtarz adoracji Najświętszego Sakramentu. Utrzymana jest w tonacji fioletu, symbolizującego mękę Chrystusa.

Tegoroczne święta Wielkanocy są wyjątkowe ze względu na panującą epidemię koronawirusa. Ograniczony dostęp do mszy nie musi być jednak zjawiskiem niekorzystnym. Dla nas wszystkich jest to próba wiary, dyscypliny sakramentalnej oraz wierności Kościołowi. Pan Bóg daje nam poznać, jaką wartość stanowi rodzina, przyjaciele, to, że w życiu nie jesteśmy sami, nie będziemy sami.

Dni powszednie 17:00

Niedziele i święta 9:00, 11:00, 17:00