Msza św. Prymicyjna ojca dominikanina GRZEGORZA ĆWIERKIEWICZA 9 czerwca 2019r.

Nowo wyświęcony kapłan (25 maja 2019 r. w Krakowie w Bazylice Św. Trójcy) w minioną niedzielę 9 czerwca br. o godz. 11:00 w swojej rodzinnej Parafii Św. Jana Chrzciciela w Kazimierzu przeżywał szczególnie doniosłą, uroczystą i wyniosłą chwilę - swoje prymicje. Tego dnia po raz pierwszy w obecności rodziców, rodzeństwa, rodziny, przyjaciół, znajomych i miejscowych parafian odprawił samodzielnie Eucharystię - Mszę św. prymicyjną. Liturgia ta jest równie ważna zarówno dla młodego księdza, jak i całej wspólnoty parafialnej, zapisująca się już na zawsze w pamięci. To często najważniejszy moment w ich życiu, przeżycie, którego nie da się porównać z niczym innym, którego nigdy nie zapomną.
Prymicje to moment kulminacyjny wielomiesięcznych przygotowań i mobilizacji całej społeczności lokalnej, bo to również wielkie parafialne święto. W drodze do świątyni prymicjantowi towarzyszył uroczysty orszak: w procesji asystowali miejscowi i zaprzyjaźnieni księża, rodzina i przyjaciele, nie zabrakło pocztów sztandarowych miejscowych organizacji i stowarzyszeń, scholi parafialnej. Sam prymicjant otoczony był dużym wiankiem z kwiatów, który niosły dziewczynki w białych, komunijnych sukienkach.
Sama Eucharystia była wyjątkowa, z piękną, świąteczną oprawą. Nie brakowało wzruszających i bardzo osobistych momentów. Prymicjant dziękował tym, którzy pomagali mu wzrastać w drodze do kapłaństwa: rodzicom za wychowanie w wierze, rodzeństwu i przyjaciołom za świadectwo życia, księżom za przykład kapłańskiej służby i pokazanie piękna powołania. Końcowym akordem było specjalne błogosławieństwo, którego neoprezbiter udzielił zgromadzonym poprzez nałożenie na głowę rąk i wypowiedzenie specjalnej formuły. Każdy z uczestników tej wyjątkowej Mszy św. otrzymał na pamiątkę obrazek prymicyjny, na którym znajduje się hasło szczególnie ważne dla neoprezbitera, określające jego kapłaństwo.
W uroczystej mszy św. udział wzięli m.in. przedstawiciele samorządu terytorialnego: Wójt Gminy Lutomiersk – Tadeusz Borkowski, Przewodniczący Rady Gminy Lutomiersk – Tadeusz Rychlik, Radny Powiatu Pabianickiego – Krzysztof Pacholak. Delegacja samorządowa złożyła nowemu duchownemu najserdeczniejsze życzenia od całej społeczności Gminy Lutomiersk oraz wręczyła okolicznościowy grawerton oraz kwiaty. Nowemu kapłanowi Zakonu Dominikanów życzymy, by każdego dnia coraz gorliwiej i z jeszcze większym zapałem podejmował zadania, które staną na drodze posługi i służby w Chrystusowym Kościele, a także codziennej radości na wzór tej, która towarzyszyła mu podczas Mszy św. prymicyjnej.

Msze święte

Dni powszednie 17:00

Niedziele i święta 9:00, 11:00, 17:00

Szydłów Niedziele i święta: 12:15

Liturgia